IPL Foto Epilasyon ve İğneli Epilasyon

Laser Epilasyon (IPL - Buzlu Sistem)

IPL Laser Epilasyon İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı ve en sağlıklı yoludur. Lazer epilasyon' da kullanılan IPL laser ışığının dalga boyu melanin pigmenti tarafından emilme özelliğine sahiptir. Soğutma sistemli IPL laser tekniği ile yapılan lazer epilasyon ile lazer ısısı cilde zarar vermeden doğrudan kıl kökünü yok eden ısıya dönüşürKadınlarda hormonların fazla salgılanması hormon üreten bazı tümörler yada dışarıdan uygulanan hormon tedavileri hirsutizm denen erkeğe benzer kıllanmalara sebep olmaktadır. Ancak aşırı kıllanma yada istenmeyen yerlerde kılların çıkması yalnızca kadınları değil aynı zamanda erkekleri de rahatsız eden bir sorundur. Erkeklerde özellikle sırt omuzlar ve kulaklar, kadınlarda ise  yüz, göğüsler, bacaklar ve alt karın en sık problem olan bölgelerdir.

Kılların traş edilmesi, cımbız, kimyasal maddeler ve ağda gibi yöntemler geçici çözümler sağlamaktadır. Bugün teknolojik gelişimlerle beraber ortaya çıkan yöntemler de çeşitlenmiştir. Örneğin çok değişik kremler mevcuttur bu iş için ama FDA tarafından 12 yaşından büyükler için onaylanan tek kıl dökücü krem eflornithine hydrochloride'dir (Vaniqua) ilaç ilk kez, ''uyku hastalığı''nın tedavisi için üretildi. Ancak, sonradan keşfedilen  ''kıl dökücü''  etkisi  için kullanılmaktadır. Özellikle postmeapozal dönemdeki bayanlar kullanmaktadır. Bu kadınların %58 'i yüz bölgesi için kullanmaktadır. Kalıcı etki göstermez ama lazer

tedavisi ile birlikte kullanılabilir. Geleneksel olarak uzun süreli tek kıl dökme yolu, elektrolizdir; hasta için daha sıkıntılı bu işlem  zaman alıcı ve  küçük bölgeler ile sınırlıdır çünkü her bir kıla işlem tek tek uygulanır.

İğneli Epilasyon (Ağrısız)

İğneli epilasyon istenmeyen tüylerde kıl kökünü iğne ile yakılması prensibine dayanır. Kesin bir çözüm olduğu kanıtlanmıştır. Merkezimizde Uzman Estetisyenler tarafından uygulanıp, kişiye zarar vermeyen bir yöntemdir. Önemli olan epilasyon sırasında kullanılan iğnelerin kişiye özel olmasıdır.

 

 

 


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis