Hakkımızda

 UluslararasıI eğitimler sunan ve birçok ülkede staj ve iş olanağı da sağlayan  AKADEMİMİZ; ;Kurucu ESTETİSYEN PSİKOLOG VE YAZAR Gülcan ASLAN önderliğinde kurulmuştur.  1992 de  Meltem Aslan SENDAN İle ELİZE ESTETİK MERKEZİ TARSUS ŞUBESİ  BAŞLAMIŞTIR. Tarsus ta ki ilk güzellik merkezi olarak şehrin ve mesleğin öncülüğünü yapmış, gelişimine katkılar sağlamıış, genç girişimcilere örnek olmuştur. 2002 de ise, ADANA da, kurulan ilk 3 akademiden biri olan, ELİZE EĞİTİM KURUMUNU  BEDRİYE ASLAN ile  birlikte kurmuşlardır. ONBİNİ GEÇEN  öğrenci yetiştirerek mesleğin gelişimine ve toplumsal olarak kadınların istihdamına destek sağladılar. Adana  ve güneydoğu bölgesi başta olmak üzere ülkemizin bir çok köşesinde mesleğin ve sektörün öncülerinden olmuştur. farklı şehirlerde ve süreçlerde kurulan şubeleri deneyimlerin en önemlilerini teşkil etmekdedir.şu anda tek şubesi ADANA olarak devam eden Kurucular'' KÜÇÜLEREK BÜYÜYEN KURUMSAL FİRMALARDAN''örnek olan başarı öyküsüne sahiptir.2023 Yılı ile çizgisini sadeleştirmiştir.Vizyonunu gelişen teknolojiiye ayak uydurarak Dİijital E TİCARET PLATFORMLARI VE ONLİNE EĞİTİMleri ile dünyanın her yerine ulaşılabilen eğitimlerinigeliştirmişlerdir. KENDİ EĞİTİM TENİKLERİNİ kurmuşlardır.. kendilerine has farklı teknikle ''KOLAY ÖĞRENME VE UYGULAMA BECERİSİ KAZANMA TEKNİKLERİni'' Geliştirmişlerdir. 2020 DE YAŞANAN EVRENSEL PANDEMİ Nedeniyle HİJYENİN ve kişisel malzeme kullanımının önemini bir kez daha anladıık. Bu dönemde, kendi Stillerinde  TAMAMEN KİŞİYE ÖZEL ÜRÜNLER  ve az  sayılı sınıflar İile daha özel ve daha kısa   sürede; dahada anlaşılır ''EĞİTİMLER SUNMAYA'' devam ettiler. Ve girişimcilik, meslek analizi, meslek seçimi  ve ''EN DOĞRU YATIRIMI EN SEVİLEN  MESLEKLE  EN DÜŞÜK SERMAYEDE kendi işini KURMA' 'konusunda Danışmanlıklarını bünyelerinde bulundurmaktalardır. pskolog, finans danışmanı, sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı ve diğer Çözüm Ortakları ile BİR REHBERLİK DANIŞMANLIK SERVİSİ DE SAĞLAMAKTADIR. BU DA KATILIMCILARIN HAYALLERİNDEN DE ÖTESİNDE BİR GELECEK KURMALARINA VESİLE OLMAKTADIR.KURCULARIMIZ BİREBİR EĞİTİME ŞAHSEN KENDİLERİ GİRMEKTEDİR. EĞİTİME GÖSTERİLEN HASASİYET İSE  ÖĞRETMENLİK YA EĞİTİMLE YA DA KEDNİN EĞİTMEKLE BAŞLAR . TECRÜBE SAHİBİ OLMADAN  VE KEDNİNİ EĞİTMEYE ZAMAN HARCAMAYAN BİR ŞAHSIN  KİMSEYE BİLGİ AKTARABİLME  KATKISI SAĞLAYAMAYACAĞINI KANATINDALAR.TECRÜBE YAŞLA DEĞİL BİR İŞİ BİR FİİL NE KADAR ÇOK YAPIP NE KADAR BAŞARISIZLIKTAN BAŞARI ÇIKARDIĞINDIR!VE YİNE TÜM BUNLAR İÇİN ZAMAN VE MEK GEREKİR. EĞİTİM İNSANIN  KEDNİNE YAPTIĞI EN BÜYÜK YATIRIMDIR. KALİTELİ EĞİTİM İSE İNSANIN EN BÜYÜK ŞANSIDIR.EĞİTİME VE KALİTEYE ÖNEM VEREN POZİTİF  OLAN HERKESİ EĞİTİMİLERİMİZE BEKLİYORUZ.

 İŞ  VE SEKTÖREL DENEYİMLERİ

Çeşitli, fuar, seminer,vb  organizsayonlarında katılımda bulunmaya devam etmektedir.

Uluslar arası kozmetik markaları, cihazlar, sarf malzemelerinin  bölge  müdürlüğü,  eğitim  ve satış sorumlulukları

1992 de Tarsus /Mersin de ELİZE ESTETİK MERKEZİ

2002 de ADANA ÖZEL ELİZE ESTETİSYENLİK KURSU

2006 da Nevşehir kozaklı da ‘’ Termal  spa  işletmeciliği’’

2007 de Alanya da’’ ELİZE& treditıon  spa  center

2011 de ‘’ ADANA HİLTONSA   ELİZE  SPA CENTER İŞLETMECİLİĞİ’’

2013- 2015 da ‘’DİDİM   ELİZE  Spa Wellness

Kurulumunu ve işletmeciliğini gerçekleştirmiştir.

ŞU ANDA İSE SADECE KEDNİ İÇLERİNDE ADANA MERKEZLİ OLARAK

HALA HAZIRDA ELİZE BEAUTY WORKSHOP AKADEMİ - ONLİNE AKADEMİ- E TİCARET  DİJİTAL PLATFORMLARINDA  FAALİYETLERİNİ SÜRDÜRMEKTELER. AYRICA   YURTDIŞINDADA  ÇÖZÜM ORTAKLARI OLAN AKADEMİLERLE ANLAŞMALI OLARAK ULUSLARARASI PLATFORMDADA YER ALMAKTALAR.

GÜZELLİK SALONLARI VE SPA KURULUMU VE İŞLETMECİLİĞİ DANIŞMANLIĞI da yapmaktadır.

Sektördeki işletmelere  referanslarıyla ; istihdam yaratarak, hem katılımcılarına  hem de sektöre; iş ve meslek edindirme konusunda ve toplumsal sosyo- ekonomiye katkı sağlamaktadır.

1989-2018 yani 29 yıldır sektördeki   hizmetleriyle edindikleri  vizyon ve misyonu,’’ mesleğe etik ve iş ahlaki değerleriyle’’ değer katan’’ sevdiği işi sevgiyle ‘’ değerli kılan öğrenciler yetiştirmektir.İşsizliğe  bir nebze çözüm  noktası olarak, herhangi mesleği olmayan veya yüksekokul  okuma  fırsatı olamamış,  gençlere, kadınlara, emeklilere; mesleki bilgi ve el becerisi kazandırarak, üretici ve kendi ayakları üzerinde duran ekonomik özgürlüğüne sahip bireyleri topluma kazandırmayı amaç edinmiştir.

Girişimciliğe ve üretime yön veren, kurucu eğitimcilerimiz,  yol haritasını gösterip mesleki  iş  hayatına adım atmalarında büyük emek ve özveriyle görevlerini  ötesinde gerçekleştirmektedir. Ayrıca iş  ve mesleki konudaki davranış ve girişimcilikleriyle de örnek olmaktadır.  
Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis